Geri git   NBATRKY.com

NBATRKY

Sessiz harfler seçtik, bizi anlatsın diye, savunduğumuz değerin yanına...

Üstteki cümle özetidir bu yazının, devamı hikayemiz. Tüm sesli harflerin futbol için kullanıldığı bir ülkede biz basketbolu sevmiştik. Sesimizi, tepkimizi, basketbol sevgimizi paylaşmak istiyorduk. Sesli harfler onların olsun, biz sessiz harflerle yola devam ederiz.

NBA'i seviyoruz, onun için ne yapabiliriz ? Sade, yalın, net bir soru. Ya da imkanlarımız, bilgimiz dahilinde basketbol için bişeyler yapmalıyız ? İçimizden geçenlerdi bunlar, Türkçe kaynaklı bir basketbol evi düşlüyorduk. Anahtarı herkesde olan bir ev, yaş, bilgi, ünvan farketmez basketbolu seven binlerce insan, kapısında egoların, holiganlığın, başka spor sevgilerinin bırakıldığı, kısaca kusana kadar basketbol sohbeti olan bir yer.

Doğru zannettiğimiz yanlışlar,kişiler vakit kaybettirdi bize bir süre, hiç girmeyelim bu konuya.

2007 senesi,

Basketbol hayallerimizi “nbatrky” adını koyduk. Türkiye'de NBA ve basketbolu seven herkese yazdırıp, çizdiricez ama mesajı kafadan verelim. Bu iş zordu, zor. Futbol aşağı futbol yukarı. O zaman sessiz harfleri alırız bu ülke de, TRKY olarak.Ufaktan ufaktan gideriz, gün gelir binlerce kişi oluruz.

İsim bulduktan sonra koyulduk işe, holiganlık yok, dostluk var, ilk kural bu. Seviyeli bir muhabbet dönsün istedik, nitekim basketbol elit bir oyun, ona böylesi yakışır.Küfür yok, anlamsız inat ve kavgalar yok.Başladığımızda basketbolu seven ve birbirinin muhabbetinden keyif alan bir avuç adamdık. Bizi yan yana getiren basketboldu ama bir arada tutan şey farklıydı, bir amacımız, idealimiz vardı, Türkiye’de basketbol konuşmak isteyen insanları bir araya toplayıp, ev sahipliği yapacaktık onların misafirliği bize keyif verecekti. Nitekim kendi hayalimizi yaşıyorduk, kafamıza göreydik.

Üye sayımız, aldığımız hit her geçen gün arttı, deli gibi büyüdük ve bir yol ayrımına geldik. Artık elimizde paraya çevrilebilir bir ilgi vardı, hayallerimizi ortaya koyarak başladığımız şey artık satın alınma potansiyeline sahipti. Para için çıkmamıştık bu yola, satılık tabelası asmamıştık hayallerimize, kendimiz karşılaştığımızda hoşumuza gitmiyecek hiçbir formatını kabul etmedik, bedelini önemsemedik. Üye memnuniyeti olarak düşünmedik bunu, dostun dosta kıyağıydı sadece. Yani siteden ne maddi bir beklentimiz var ne de bi çıkarımız. Sormayın bize neden reklam yok, neden şu yok bu yok diye, kazandırıyor mu bu yapı diye, işte cevabı yukarıdaki satırlardır.

Kurulalı yıllar oldu, çoğu dolu dolu ve güzel insanlarla geçen kıymetli zamanlardı. Bunca zaman içinde tema değiştik, banner değiştik, yöneticileri değiştik sadece basketbol sevgimizi ve sizleri dostumuz olarak görmeyi değişmedik. Bir idealdi NBATRKY, bir ütopyaydı, sevilesi bir oyunun güzel bir yansıması oldu, içindeki sizlerle.


NBATRKY Kurucuları
Bu yazı site kurulduğundan yıllar sonra yazılmaya cesaret edilmiştir.
Birkaç kadim dost nokta, virgül koymuştur.
WEZ Format +3. Şuan Saat: 18:24.


NBATRKY - NBA ve Basketbol © 2007 - bilgi@nbatrky.com
Powered by vBulletin® Version 3.8.8
Copyright ©2000 - 2017, vBulletin Solutions, Inc.
" Forumlar gelip geçer, önemli olan dostluklardır "